0

خانه » وبلاگ » ارسال ایمیل انبوه

ارسال ایمیل انبوه

email-sms

ایمیل انبوه یا پیامک انبوه ؟

برخی اشخاص تمایل دارند که خدمات و محصولات خود را تبلیغ کنند ، بنابراین می خواهند بین پیامک یا ایمیل یکی از این دو را برای تبلیغ انتخاب کنند ، در این مطلب از وبلاگ می خواهیم به شما توضیح دهیم که این دو نوع تبلیغ کاملا متفاوت هستند و قابل مقایسه نیستند و در جایگاه خود کاربرد ویژه ای برای شما خواهند داشت .

بازار هدف :

بازار هدف در ارسال ایمیل انبوه در ایران عده ای از مردم با سواد و معمولا باسوادتر می باشند و به محدوده مکانی خاصی مرتبط نمی شوند ، اشخاصی که ایمیل شما را دریافت می کنند ممکن است که در تهران باشند یا اصلا در ایران نباشند و … اما در مورد پیامک ها شما می توانید بازار هدف خود را مشخص نمایید و این افراد از همه قشر و سن می توانند باشند زیرا تقریبا بیش از 99 درصد افرادی که به سن قانونی رسیده است یک خط تلفن همراه دارند .

نحوه تبلیغات :

تعداد کاراکتر در پیامک محدود می باشد ولی قطعا توسط کاربر خوانده می شوند و ممکن است بلافاصله پس از مطالعه خط اول حذف شوند اما در ایمیل مارکتینگ ها ، موضوع ایمیل خوانده شده و ممکن است حذف شود ، البته با این فرض که ایمیل ها حتما در Inbox ایمیل گیرنده قرار گیرد .

در ایمیل می توانید عکس و مطالب بیشتری را اطلاع رسانی کنید ولی در پیامک می توانید مطالب مهم و ضروری را در قالب چند پیامک مثلا 70کاراکتر یا 150 کاراکتر یا کمی بیشتر توضیح دهید .

در بازار ایران :

خوب این واضح است که هنوز ایمیل مارکتینگ در ایران بازار فعالی ندارد اما مردم از پیامک و تلفن همراه حتما استفاده می کنند و تقریبا بالای 99 درصد دارندگان تلفن همراه پیامک ها را می توانند مطالعه کنند ، البته اگر متن پیامک شما حتما فارسی باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *